سرخط خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / شهید احمد میرهاشمی

شهید احمد میرهاشمی

قاب شهید احمد میرهاشمی
قاب شهید احمد میرهاشمی

فرزند  :عبدال

تاریخ شهادت  :   ۱۳۶۵/۳/۲

محل شهادت  :  منطقه عملیاتی حاج عمران

محل دفن  : گلزار شهدای ماسور شهرستان خرم آباد

سایت یاد امام وشهدا مختص به شهدا ورزمندگان استان لرستان ،بانک اطلاعاتی جدیدی را برای معرفی این شهید بزرگوار افتتاح نموده است. از کلیه دوستداران شهدا بخصوص شهید مذکور ورزمندگانی که از وی خاطره دارند ، تقاضا می شود تصاویر ومطالب خود را برای انتشار ومعرفی هرچه بهتر این شهید در سایت قرار داده تا با نام شما در سایت منتشر گردد. باتشکر وقدردانی از شما مدیر سایت

 پانزدهم تیر ۱۳۳۳، دردهستان بالاگریوه از توابع شهرستان پلدختر به دنیا آمد. پدرش عبدال، کشاورزی می‌کرد و مادرش رنگینه نام داشت. خواندن و نوشتن نمی دانست. کارگر بود. ازدواج کرد و صاحب سه پسر و یک دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. دوم خرداد ۱۳۶۵، در حاج‌عمران عراق بر اثر اصابت ترکش به پا، شهید شد. مزار وی در روستای ماسور از توابع شهرستان خرم‌آباد واقع است.

درباره ی محمدحسن ظهراب بیگی

همچنین ببینید

سالروز شهادت سی و شش ۳۶ تن از سرداران و مردم شجاع سپاه اسلام لرستانی در بیست و چهارم دی ماه

تاریخ شهادت محل شهادت نام پدر نام خانوادگی نام شهید ۱۳۶۵/۱۰/۲۴ شلمچه ولی آقایی جودکی ...

۳ دیدگاه

 1. با سلام، شهید احمد میرهاشمی (سرهنگ اسماعیل دریکوند در کنار شهید)

 2. امام خمینی (ره):
  درباره ی شهید آنقدر از اسلام و اولیاء اسلام روایات وارد شده است بر فضل شهید که انسان متحیر می شود. در روایتی از رسول اکرم(ص) نقل شده است که برای شهید هفت خصلت است که اولی آن عبارتست از اینکه اولین قطره ای که از خون او بر زمین برزید، تمام گناهی که کرده است آمرزیده می شود و مهم این آخرین خصلتی است که می فرماید که بر حسب این روایت که شهید نظر می کند به وجه الله و این نظر به وجه الله راحت است برای هر نبی و هر شهید.
  این آخر چیزی است برای انسان، آخرین کمالی است که برای انسان است. در این روایتی که در کافی نقل شده است، در این روایت انبیاء را مقارن شهدا قرار داده است که در جلوه ای که حق تعالی می کند بر انبیائ، همان جلوه را بر شهدا می کند. شهید هم ینظر الی وجه الله حجاب را شکسته است همانطور که انبیاء حجاب را شکسته بودند و آخر منزلی است که برای انسان ممکن است باشد. مژده داده اند که برای شهدا، این آخر منزلی که برای انبیاء هست، شهدا هم بر حسب حدود وجودی خودشان به این آخر منزل می رسند.
  اینطور مطلبی که برای شهید گفته شده است برای کم کسی هست. آنها را قرینه ی انبیاء قرار داده اند. در روایتی هست که هر خوبی بالاتر از او هم خوبی هست تا برسد به قتل در راه خدا، شهادت در راه خدا بالاتر از او دیگر خوبی در کار نیست.
  صحیفه‌ی امام (ره)، ج۱۳، ص۵۱۶-۵۱۳

 3. ما باید این توجه را هیچوقت از خود بیرون نکنیم، از مغز خود بیرون نکنیم که ما بندگان خدا هستیم و در راه او و در سبیل او حرکت می کنیم و پیشروی می کنیم. اگر شهادت نصیب شد، سعادت است و اگر پیروزی نصیب شد سعادت است.
  صحیفه‌ی امام (ره)، ج۱۵، ص۴۰۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *